Άδικο πέρα για πέρα το τελικό 0-2 και ήττα για την ομάδα Κ-17 της Βέροιας, αφού οι παίκτες του Δημήτρη Χροστοφορίδη άξιζαν κάτι καλύτερο και όχι την ήττα. Παρότι οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκα πολύ νωρίς στο σκορ (8΄ 0-1) οι Βεροιώτες παίζοντας καλύτερα δημιούργησαν αρκετές καλές ευκαιρίες και μάλιστα έχασαν και πέναλτι με τον Ζιγγερίδη, που απέκρουσε ο τερματοφύλακας των φιλοξενουμένων στο 35΄. Αν στο σημείο εκείνο η Βέροια ισοφάριζε τότε η εξέλιξη του αγώνα πιστεύουμε ότι θα ήταν διαφορετική. Δυστυχώς όμως γιατί η τύχη γύρισε την πλάτη στους παίκτες της Βέροιας αφού οι φιλοξενούμενοι σε μία γρήγορη αντεπίθεση κατόρθωσαν να πετύχουν και δεύτερο γκολ και να εξασφαλίσουν τη νίκη στο 75΄.
Η Σύνθεση της Βέροιας
Μπλατσιώτης, Κωνσταντινίδης, Ευθυμιάδης (80’ Αιρατζής) Τσουλχάι, Αποστολίδης (75’ Χρυσόπουλος), Ρανδζής, Πατσιαβούρας (76’ Στυλίδης) Παπουτσίδης (55’ Μουρατίδης) Ζιγγερίδης, Ιακωβίδης , Τσιότρας (76’ Καραγιάννης).
Νίκη 2-1 της Κ-15
Δίκαιη νίκη με 2-1 της ομάδας Κ-15 της Βέροιας επί του Παναιτωλικού ύστερα από μία πολύ καλή εμφάνιση . Οι παίκτες του Γιάννη Καψαλιάρη μάλιστα έκαναν και την ανατροπή στο σκορ αφού οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 0-1 στο 20’ λεπτό ,αλλά η Βέροια ισοφάρισε στο 30΄ με τον Εφραιμίδη και πήρε την νίκη στο 70΄ με πλασέ από κοντά του Κωστογλίδη.
Η Σύνθεση της Βέροιας
Βενετικίδης, Πρωτογέρης, Κατσκαβέλης, (50’ Κωστογλίδης) Κουκουτσίδης , Σαρηγιαννίδης, Θ, Τρούπκος, Χατζηγεωργίου (71’ Χαλίλι) Καζαντζίδης Μανωλόπουλος (55’ Σαρηγιαννίδης Μ.) Παπουτσής (62’ Βασίλτσης) Εφραιμίδης (75’ Λουκίδης).