Η δημοτική αστυνομία Βέροιας, προκειμένου να προλάβει δυσάρεστες αλλά και επικίνδυνες για τη δημόσια υγεία καταστάσεις, ενημερώνει τους κατοίκους να αποφεύγουν στο εξής τη ρίψη βοθρολυμάτων και απόνερων προερχομένων από οικιακή χρήση στους τσιμενταύλακες. Σε περίπτωση που παρατηρηθούν τέτοιου είδους επικίνδυνα για την δημόσια υγεία φαινόμενα, στους παραβάτες θα επιβάλλονται όλες οι νόμιμες κυρώσεις που προβλέπει ο Κανονισμός Καθαριότητας του Δήμου και ο Ποινικός Κώδικας.
ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΕΚΠ/ΚΩΝ Π.Ε. ΗΜΑΘΙΑΣ : Δικαίωση για χιλιάδες...
Από τον Σύλλογο Εκπαιδευτικών Π.Ε. Ημαθίας,...