Με ένα μουσικό χάπενιγκ έκλεισε το μεσημέρι της Πέμπτης η συνέντευξη Τύπου του ΔΗΠΕΘΕ Βέροιας για το έργο της Παιδικής Σκηνής «Μηχανορραφήματα» που ξεκινάει από τις 2 Νοεμβρίου για τους μαθητές των σχολείων Ημαθίας, Πέλλας, Πιερίας στη «Στέγη». Όλοι μαζί τραγούδησαν το «σουξέ» της παράστασης, ένα από τα 12 τραγούδια που συνόδευαν τα κείμενα του έργου. Και όλοι κάλεσαν μικρούς και μεγάλους, να χαρούν την παράσταση σαν αθώα παιδιά!
Ένα ψηφιακό μπλακ άουτ από την Microsoft κλόνισε τον...
Παγκόσμιο «χάος» χθες σε αεροδρόμια, τράπεζες και...