Ο Ομοσπονδιακός προπονητής Αντώνης Νικοπολίδης ανακοίνωσε τα ονόματα των ποδοσφαιριστών που θα συμπεριληφθούν στην αποστολή της Εθνικής ελπίδων, για τον αγώνα με την αντίστοιχη της Πορτογαλίας στις 13/10/2015 και ώρα 18:30 στη «SKODA Ξάνθη Arena», στο πλαίσιο της προκριματικής φάσης του UEFA U-21 EURO 2017.
Η αποστολή της Εθνικής Ελπίδων θα συγκεντρωθεί στις 8/10/2015 στο αθλητικό κέντρο των Πηγαδιών της Ξάνθης και έχει προγραμματιστεί να προπονηθεί την ίδια ημέρα στο προπονητικό κέντρο στις 18:00, στις 9-10/10 πάλι στον ίδιο χώρο στις 11:00, στο γήπεδο του αγώνα στις 11/10 στις 11:00 και στις 12/10 στο προπονητικό κέντρο στις 18:00.
Οι ποδοσφαιριστές που κάλεσε ο κ. Νικοπολίδης είνια οι εξής
Χουτεσιώτης (Ολυμπιακός), Μπάρκας (Ατρόμητος), Πούγγουρας (ΒΕΡΟΙΑ), Χουχούμης (Παναθηναϊκός), Γιαννούλης (ΒΕΡΟΙΑ), Βούρος (Ολυμπιακός), Σάλιακας (Ολυμπιακός), Ρισβάνης (Πανιώνιος), Σιώπης (Πανιώνιος), Χαρίσης (ΠΑΟΚ), Δώνης (Παναθηναϊκός), Μύγας (Παναιτωλικός), Μυστακίδης (ΠΑΟΚ), Μαυρίας (Sunderland), Γιακουμάκης (Πλατανιάς), Τσιλιανίδης (Ηρακλής), Φούντας (Αστέρας Τρίπολης), Ιωαννίδης (Borussia Dortmund).