Τεράστια προβλήματα όταν υπάρχουν έντονες βροχοπτώσεις, αντιμετωπίζουν τα καταστήματα της Σολωμού στη Νάουσα. Οι κακοτεχνίες του ημιπεζοδρόμου (παγκόσμια πρωτοτυπία η Νάουσα να είναι η μοναδική πόλη χωρίς ούτε ένα πεζόδρομο!) διοχετεύουν όλο το νερό στο συγκεκριμένο σημείο, με αποτέλεσμα οι καταστηματάρχες να κατασκευάζουν...οχυρωματικά έργα για να μην πλημμυρίσουν τα μαγαζιά τους. Καλό θα είναι να γίνει κάτι άμεσα ώστε να λυθεί το πρόβλημα από τον δήμο. Η φωτογραφία από το "Αλφάβητο" της Σοφίας Σακλά.
ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΕΚΠ/ΚΩΝ Π.Ε. ΗΜΑΘΙΑΣ : Δικαίωση για χιλιάδες...
Από τον Σύλλογο Εκπαιδευτικών Π.Ε. Ημαθίας,...