Ξεκίνησε εκ νέου το τμήμα Πατρίδα-Μονόσπιτα του κάθετου άξονα Βέροιας-Σκύδρας. Συνεργεία της αναδόχου μπαίνουν σιγά-σιγά από την Τετάρτη και οι εργασίες αναμένεται να ενταθούν από την ερχόμενη εβδομάδα. Σύμφωνα με τη διεύθυνση τεχνικών υπηρεσιών της Π.Ε. Ημαθίας έχουν γίνει οι πληρωμές και έχουν ξεμπλοκάρει όλα τα οδικά έργα που ήταν σε καθυστέρηση, δεν ισχύει το ίδιο όμως για τα υπόλοιπα. (Στον νομό μας η επέκταση του νοσοκομείου Βέροιας,το πολυκεντρικό μουσείο στη Βεργίνα, το σχολείο στα Γιοτζαλίκια κ.ά.)
Από το Γραφείο Κτηνιατρικής της Π.Ε. Ημαθίας: Ενημέρωση...
Στις 11 Ιουλίου 2024, επιβεβαιώθηκε η παρουσία του ιού της...