Ο Τουριστικός Όμιλος Σελίου εκφράζει θερμές ευχαριστίες στο ζαχαροπλαστείο"LIDO" για την ευγενική προσφορά ενός δίσκου κολλύβων για την επιμνημόσυνη δέηση των πεσόντων Βλάχων ηρώων του Σελίου.
Για το Δ.Σ.
Ο Προέδρος
Σωτήριος Χρ. Πιτούλιας
Ο Τουριστικός Όμιλος Σελίου εκφράζει θερμές ευχαριστίες στο ζαχαροπλαστείο"LIDO" για την ευγενική προσφορά ενός δίσκου κολλύβων για την επιμνημόσυνη δέηση των πεσόντων Βλάχων ηρώων του Σελίου.
Για το Δ.Σ.
Ο Προέδρος
Σωτήριος Χρ. Πιτούλιας
Από τον Σύλλογο Εκπαιδευτικών Π.Ε. Ημαθίας,...
Τακτική συνεδρίαση της Δημοτικής Επιτροπής Δ. Βέροιας,...
Επί θεμάτων της πολιτικής επικαιρότητας τοποθετήθηκε...
Γράφει ο Αναστάσιος ΒασιάδηςΣτα πλαίσια της...
Σχεδόν ένα χρόνο πριν, τον Αύγουστο του 2023, είχα...
Το απόγευμα της Τετάρτης, 31 Ιουλίου, ξεκίνησαν στη...
Με την παρουσία του Υπουργού Αγροτικής Ανάπτυξης...
Ανακοινώνεται ότι, σύμφωνα με απόφαση της Διεύθυνσης...
Η είδηση της αιφνίδιας απώλειας του 66χρονου ηλεκτρολόγου Γιώργου Κουτσιώνη, το πρωί της Τετάρτης (29/5/2024), σκόρπισε θλίψη στην κοινωνία της Βέροιας. Ο Γιώργος Κουτσιώνης υπήρξε άριστος επαγγελματίας και...
Θανατηφόρο τροχαίο σημειώθηκε σήμερα, πρωί Δευτέρας 1 Απριλίου, λίγο πριν τις 10.00, στην Πατρίδα Βέροιας, όταν ΙΧ αυτοκίνητο που κινούνταν απο Βέροια προς Νάουσα , ξέφυγε απο τον έλεγχο, πέρασε στο αντίθετο...
Από τη Διεύθυνση Περιβάλλοντος - Καθαριότητας και Πολιτικής Προστασίας του Δήμου Βέροιας, ανακοινώνεται ότι επικαιροποιήθηκε από την ΕΜΥ, το έκτακτο δελτίο επιδείνωσης καιρού, το οποίο για την περιοχή μας,...
Ο χαρακτηριστικός ήχος και το προειδοποιητικό μήνυμα από το 112 ελήφθη πριν λίγο(απόγευμα Δευτέρας 04/9) από τους κατοίκους σε όλη την Ημαθία. Το «καμπανάκι» από την Πολιτική Προστασία χτύπησε λόγω της...