Ανακοίνωση εξέδωσε η ΔΕΥA Νάουσας, μέσω του προέδρου της κ.Γιάννη Παρθενόπουλου,κάνοντας έκκληση στους καταναλωτές να μην καταναλώνουν άσκοπα νερό αυτή την περίοδο. Η ανακοίνωση έχει ως εξής:
"Παρακαλούμε μην ξοδεύετε άσκοπα νερό, μην αφήνετε ανοικτές βρύσες και μην καταβρέχετε συνέχεια τους δρόμους γιατί υπάρχουν περιοχές που έχουν πρόβλημα υδροδότησης. Ειδικά για τις αγροτικές περιοχές, επειδή το πρόβλημα είναι μεγαλύτερο, σας υπενθυμίζουμε ότι απαγορεύεται να ποτίζετε με το νερό της ύδρευσης".