Η περιοχή παραμυθένια. Μαγευτικά φυτά γιγαντωμένα από τα νερά της Αράπιτσας, κελαϊδίσματα πουλιών, δροσιά μοναδική και επιζητούμενη, αυτές τις θερμές μέρες ( και πολιτικά εννοείται!). Ο λόγος για το "Σπήλιο" και το εκκλησάκι των Αγίων Θεοδώρων, που προσφέρει ανάπαυση καθημερινά στους προσκυνητές οδοιπόρους του. Λίγα μόλις μέτρα δίπλα, πεταμένα στον όχθο, έπιπλα και σκουπιδαριό. Δείγμα ότι ο "πολιτισμός" των νεοναουσαίων έχει φθάσει στο μέγιστο παρακμιακό του σημείο. Ντροπή για όλους μας!
ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΕΚΠ/ΚΩΝ Π.Ε. ΗΜΑΘΙΑΣ : Δικαίωση για χιλιάδες...
Από τον Σύλλογο Εκπαιδευτικών Π.Ε. Ημαθίας,...