Την Τετάρτη 27-05-2015 διεξήχθησαν οι αγώνες Αθλοπαιδιάς Στίβου Δημοτικών περιοχής Βέροιας σχ.έτους 2014-15 . Οι Αγώνες έγιναν στο ΔΑΚ Βικέλας. Σημείωσαν μεγάλη επιτυχία όσον αφορά τη συμμετοχή (συνολικά πήραν μέρος 160 μαθητές/τριες) και τις επιδόσεις των μαθητών. Σε όλους τους μαθητές-τριες δόθηκαν διπλώματα συμμετοχής και στους νικητές-τριες μετάλλια.
Διακρίθηκαν οι εξής μαθητές-τριες:
Νικητές αγώνων ΑθλοΠΑΙΔΕΙ'ΑΣ στίβου Δημοτικών σχολείων περιοχής Βέροιας |
|||
ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ |
ΣΧΟΛΕΙΟ |
ΕΠΙΔΟΣΗ |
ΚΑΤΑΤΑΞΗ |
|
|
|
|
|
50 Μ. ΑΓΟΡΙΩΝ |
|
|
Καπράρας Στέργιος |
8ο Δ.Σ Βέροιας |
7''44 |
1ος |
Τερμιτζόγλου Χρήστος |
Δ.Σ Διαβατού-Μέσης |
7''48 |
2ος |
Γρατσιάνος Θεοφάνης |
4ο Δ.Σ Βέροιας |
7''66 |
3ος |
|
50Μ. ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ |
|
|
Γκαλίτσιου Δήμητρα |
4ο Δ.Σ Βέροιας |
7''50 |
1η |
Τζουβάρα Φρειδερίκη |
5ο Δ.Σ Βέροιας |
7''61 |
2η |
Βράνα Αναστασία |
Δ.Σ Διαβατού-Μέσης |
7''66 |
3η |
|
1000Μ. ΑΓΟΡΙΩΝ |
|
|
Δάμτσιος Γεώργιος |
5ο Δ.Σ Βέροιας |
3'38'' |
1ος |
Ιωσηφίδης Γεώργιος |
8ο Δ.Σ Βέροιας |
3'44'' |
2ος |
Λιόλιος Βασίλειος |
9ο Δ.Σ Βέροιας |
3'45'' |
3ος |
|
1000Μ.ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ |
|
|
Καραγιώργου Αθηνά |
7ο Δ.Σ Βέροιας |
3'56'' |
1η |
Τσιότρα Μαρία |
16ο Δ.Σ Βέροιας |
4'13'' |
2η |
Σουμελίδου Ελευθερία |
5ο Δ.Σβέροιας |
4'16'' |
3η |
|
ΜΗΚΟΣ ΑΓΟΡΙΩΝ |
|
|
Αθανασάκης Παναγιώτης |
12ο Δ.Σ. Βέροιας |
4μ.63εκ. |
1ος |
Λυκοστράτης Γρηγόριος |
6ο Δ.Σ Βέροιας |
4μ.22εκ. |
2ος |
Μεχμέτ Γιονέλ |
16ο Δ.Σ Βέροιας |
4μ.21εκ. |
3ος |
|
ΜΗΚΟΣ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ |
|
|
Θεοδωρίδου Γεωργία |
Δ.Σ.Λυκογιάννης-Ν.Νικομήδειας |
4μ.69εκ |
1η |
Αραμπατζή Ελένη-Αντωνία |
1ο Δ.Σ Μακροχωρίου |
4μ.31εκ. |
2η |
Θεοχαροπούλου Γενοβέφα |
2ο Δ.Σ Μακροχωρίου |
3μ.93εκ. |
3η |
|
ΥΨΟΣ ΑΓΟΡΙΩΝ |
|
|
Χατζηκυριακίδης Σταύρος |
7ο Δ.Σ Βέροιας |
1μ.30εκ. |
1ος |
Χατζής Κωνσταντίνος |
Δ.Σ. Αγίας Βαρβάρας |
1μ.26εκ. |
2ος |
Τοσουνίδης Κωνσταντίνος |
1ο Δ.Σ Μακροχωρίου |
1μ.23εκ. |
3ος |
|
ΥΨΟΣ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ |
|
|
Δημογλίδου Ευθυμία |
Δ.Σ Αγίου Γεωργίου |
ΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΗ:
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣΣΧΕΤΙΚΑ ΑΡΘΡΑΤον αθλητή του Kick Boxing, Αντώνη Κατσουγιαννόπουλο,...Τον διακεκριμένο αθλητή του Kick Boxing, Αντώνη... Αυτοί είναι οι σημαιοφόροι της Ελλάδας στην Τελετή...H Ολομέλεια της Ελληνικής Ολυμπιακής Επιτροπής... Ολοκληρώθηκε με μεγάλη επιτυχία την Κυριακή 7 Ιουλίου...Με άριστες καιρικές συνθήκες , 300 δρομείς στήθηκαν... Με μετάλλια και εμπειρίες τελείωσε η αγωνιστική...Με μετάλλια και εμπειρίες τελείωσε η αγωνιστική ... Επιτυχημένο φινάλε για την προαγωνιστική και μίνι...Το Σαββατοκύριακο 15-16 Ιουνίου 2024 πραγματοποιήθηκε στο... Βράβευση από τον Δήμαρχο Νάουσας της Βαρβάρας...Τους Πρωταθλητές Ευρώπης του TAE KWON DO της Νάουσας... Θερινές εξετάσεις ζωνών στο Taekwon-Do ΝάουσαςΜε τη συμμετοχή 48 αθλητών, ο Αθλητικός Γυμναστικός... ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΤΙΤΛΟΙ ΣΧΕΤΙΚΩΝ ΑΡΘΡΩΝΤΕΛΕΥΤΑΙΑ # ΝΕΑΣχετικά άρθραΈκλεισε τα 80 ο Θωμάς Παπαδόπουλος! (βίντεο - φωτό)01 Δεκ 13:29Αισίως το προηγούμενο Σάββατο 27 Νοεμβρίου ο παλαίμαχος ποδοσφαιριστής της Βέροιας Θωμάς Παπαδόπουλος έκλεισε τα 80 του χρόνια, γεγονός που γιόρτασε μαζί με την οικογένειά του με τούρτα και κεράκια(φωτό). Ο... Τον Δήμαρχο Βέροιας Κώστα Βοργιαζίδη επισκέφθηκε σήμερα Τετάρτη ο αθλητής του Φιλίππου Βέροιας Σταύρος Παπαδόπουλος, μετά την συμμετοχή του στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Qatch που έγινε το Σαββατοκύριακο στην... Σε ηλικία 81 ετών έφυγε από τη ζωή σήμερα το πρωί ο βεροιώτης βετεράνος ποδοσφαιριστής Γιάννης Μιχαηλίδης. Ξεκίνησε την ποδοσφαιρική καριέρα του ως τερματοφύλακας της Βέροιας και στην συνέχεια διακρίθηκε με... Μετά την αποχώρηση της Βέροιας από το πρωτάθλημα το ενδιαφέρον των φιλάθλων της βασίλισσα του βορρά έχει στραφεί σε άλλα αθλήματα .Έτσι για το Σαββατοκύριακο 10 και 11 Μαρτίου διεξάγονται αγώνες στην Γ'... © 2017 Εφημερίδα ΛΑΟΣ Βέροια Ημαθίας. | Όροι & Προϋποθέσεις | Πολιτική Απορρήτου
|