Εκδηλώσεις μνήμης και τιμής για τη μάχη της Χονδροσούγκλας,κατά την περίοδο του Μακεδονικού Αγώνα διοργανώνει την Κυριακή 26 Απριλίου ο Ιππικός Σύλλογος Νάουσας. Στις 11.30 το πρωί θα τελεστεί επιμνημόσυνη δέηση στον χώρο της μάχης και στις 12.30 ο "Ιππικός" θα έχει πολιτιστικές εκδηλώσεις στις εγκαταστάσεις του στο "Δαλαμάρι".
ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΕΚΠ/ΚΩΝ Π.Ε. ΗΜΑΘΙΑΣ : Δικαίωση για χιλιάδες...
Από τον Σύλλογο Εκπαιδευτικών Π.Ε. Ημαθίας,...