Συγκέντρωση του σωματείου εργαζομένων ‘Κλωθώ’ θα πραγματοποιηθεί την Παρασκευή 24 Απρίλη στις 7 το απόγευμα, τρία χρόνια μετά από την πτώχευση του ομίλου της Ενωμένης Κλωστοϋφαντουργίας. Στους απολυμένους οφείλονται δεδουλευμένα και αποζημιώσεις σε απολυμένους και το σωματείο έχει ήδη πάρει πρωτοβουλίες καλώντας τη σύσκεψη στην αίθουσα του Εργατικού Κέντρου Νάουσας διεκδικώντας τα οφειλόμενα και μέτρα προστασίας του ανέργων – απολυμένων.
ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΕΚΠ/ΚΩΝ Π.Ε. ΗΜΑΘΙΑΣ : Δικαίωση για χιλιάδες...
Από τον Σύλλογο Εκπαιδευτικών Π.Ε. Ημαθίας,...