Σύμφωνα με πληροφορίες μας παραμένει στην ηγεσία της Πρώτης Μεραρχίας Πεζικού, η οποία εδρεύει στη Βέροια, ο Υποστράτηγος κ.Αντώνης Νομικός. Υποδιοικητής του αναλαμβάνει ο Ταξίαρχος κ.Χρήστος Σίμος, ένας ικανότατος αξιωματικός, ο οποίος υπηρέτησε ως διοικητής της 32ας Ταξιαρχίας Πεζοναυτών. Θετικά νέα λοιπόν για την Ημαθία, αφού ο Στρατηγός Νομικός αποτελεί παράδειγμα ήθους και ικανότητας, αλλά και για το επιχειρησιακό επίπεδο της ΙΜΠ.
ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΕΚΠ/ΚΩΝ Π.Ε. ΗΜΑΘΙΑΣ : Δικαίωση για χιλιάδες...
Από τον Σύλλογο Εκπαιδευτικών Π.Ε. Ημαθίας,...