Με παραδοσιακό τρόπο και παρά την κακοκαιρία, γιόρτασε την Καθαρά Δευτέρα ο Πολιτιστικός Σύλλογος Γιαννακοχωρίου. Στο Γιαννακοχώρι και συγκεκριμένα στο προαύλιο χώρο του Δημοτικού Σχολείου, είχαμε «Κούλουμα» με φασουλονταβά, λαγάνα, σαρακοστιανά εδέσματα, άφθονο κρασί και πλούσιο μουσικοχορευτικό πρόγραμμα.
Το λαμπρό πανηγυρικό τριήμερο του Προφήτη Ηλία στο...
Γράφει ο Αναστάσιος ΒασιάδηςΜε λαμπρότητα, και...