Φάνταξε το κέντρο της Βέροιας το βράδυ της Παρασκευής από το έθιμο των Καπεταναίων του συλλόγου βλάχων. Οι συμμετέχοντες ξεκίνησαν τη γιορτή από το 'σπίτι' τους στην Πλατεία Ωρολογίου και μέσω της αγοράς κατέληξαν στην Εληά, όπου το γλέντι συνεχίστηκε, με τη συμμετοχή ανθρώπων... και αλόγων!
Δύο ηλικιωμένοι πνίγηκαν προχθές σε παραλίες της...
Δυστυχώς συνεχίζει να ανεβαίνει ο αριθμός των θυμάτων...