Κάτω από το μηδέν είναι η θερμοκρασία τα πρωινά αυτές τις μέρες. Και όμως οι κακές νεοελληνικές συνήθειες, για τις οποίες δεν μας φταίει ούτε ο Σόιμπλε, ούτε ο Ντάισεμπλουμ, δεν κόβονται. Αδιάψευστος μάρτυρας η φωτογραφία μας από τους κεντρικούς δρόμους της Νάουσας, όπου στις 7 το πρωί και με μείον 2 βαθμούς θερμοκρασία, επαγγελματίας συνεχίζει απτόητος να… «ποτίζει» το οδόστρωμα της γειτονιάς του!Επειδή το ζήτημα άπτεται τις οδικής ασφάλειας καλό θα ήταν να επέμβει η ΕΛ.ΑΣ.
Δύο ηλικιωμένοι πνίγηκαν προχθές σε παραλίες της...
Δυστυχώς συνεχίζει να ανεβαίνει ο αριθμός των θυμάτων...