Μειοψηφία (εκ του Πόντου ορμώμενη) αποτελούν στη φωτογραφία μας ο αντιπεριφερειάρχης κ. Κώστας Καλαϊτζίδης με τον επιχειρηματία, ιδιοκτήτη της Ira fruit κ. Θεόφιλο Ραφαηλίδη, στην εκδήλωση της Agroma του αγαπητού μας κ. Πέτκου, με πλειοψηφία φυσικά τη βλάχικη... παροικία της Βέροιας και του Σελίου, η οποία μας φιλοξένησε (πρωτοστατούσης της οικογένειας Πιτούλια!) άψογα στα εννιάμερα της Παναγίας στο μαγευτικό "παλατάκι" στα Πριόνια. Θερμές ευχές στους ιδιοκτήτες της Agroma να έχουν μια ακόμη καλύτερη χρονιά!
Δύο ηλικιωμένοι πνίγηκαν προχθές σε παραλίες της...
Δυστυχώς συνεχίζει να ανεβαίνει ο αριθμός των θυμάτων...