Το πρώτο χιόνι χθες και στη Βέροια. Τα πάρκα, οι σκεπές, αλλά και τα αυτοκίνητα που κράτησαν πάνω τους το χιόνι, άσπρισαν το τοπίο και την πόλη, ενώ οι δρόμοι με την υγρασία τους από το ψιλόβροχο που προηγήθηκε το πρωί και την κίνηση των οχημάτων δεν κρατούν το χιόνι και διευκολύνουν τους οδηγούς. Με δεδομένο ότι η επιδείνωση του καιρού συνεχίζεται και σήμερα, βλέπουμε να κάνουμε λευκή Πρωτοχρονιά!
Δύο ηλικιωμένοι πνίγηκαν προχθές σε παραλίες της...
Δυστυχώς συνεχίζει να ανεβαίνει ο αριθμός των θυμάτων...