Οι μαθητές της Περιβαλλοντικής ομάδας του Φιλίππειου 1ου Γυμνασίου Βέροιας στα πλαίσια του προγράμματος με θέμα «Παλιά Εκπαιδευτήρια της Βέροιας στο Σήμερα» με συνοδούς καθηγητές τους υπεύθυνους του προγράμματος: Αντωνίου Φ., Κόγια Α, Μητρούλα Λ. επισκέφτηκαν τους αρχαιολογικούς χώρους της Μίεζας και της Σχολής του Αριστοτέλη στον Κοπανό. Παρακολούθησαν τις προβολές σχετικά με την ιστορία του χώρου, περιηγήθηκαν στη Σχολή, ενημερώθηκαν από τον υπεύθυνο του αρχαιολογικού χώρου και με διαδραστικά παιχνίδια εργασίες και κολάζ που κατασκεύασαν αξιοποίησαν δημιουργικά την εκπαιδευτική επίσκεψη.
Χρηματοδότηση του 2ου Μελέτειου Νηπιαγωγείου Βέροιας...
Το 2ο Νηπιαγωγείο Βέροιας Μελέτειο είναι το...