Η συνέχιση του έργου της γέφυρας Κούσιου θα απασχολήσει για μια ακόμη φορά τη συνεδρίαση του δημοτικού συμβουλίου, την ερχόμενη Τετάρτη. Το δίλημμα που τίθεται είναι το αν η συνέχιση της κατασκευής της γέφυρας θα γίνει με την υπάρχουσα μελέτη ή μετά από σύνταξη νέας. Με τον αρμόδιο αντιδήμαρχο Άρη Λαζαρίδη να εστιάζει στην εισήγησή του σε παλιά και νέα δεδομένα που συγκλίνουν στο ότι το έργο θα γίνει ταχύτερα με νέα στατική μελέτη και νέα εργολαβία.
Χρηματοδότηση του 2ου Μελέτειου Νηπιαγωγείου Βέροιας...
Το 2ο Νηπιαγωγείο Βέροιας Μελέτειο είναι το...