Η σύμβαση του έργου «Δημιουργία οικοτεχνίας παραδοσιακών ειδών διατροφής», το οποίο θα υλοποιηθεί στα Λευκάδια, στο πλαίσιο της 2ης προκήρυξης του LEADER, υπογράφηκε από τον πρόεδρο της ΑΝ.ΗΜΑ. Κώστα Καραπαναγιωτίδη και την επενδύτρια εταιρία Ιωακειμίδου Μ. - Αλιτζανίδου Α. Ο.Ε. Ο προϋπολογισμός του έργου ανέρχεται στα 131.560 ευρώ.
50 χρόνια σήμερα, από την πτώση της χούντας και την...
-Στις 2.00 το πρωί της 24ης Ιουλίου επιστρέφει ο...