Τον Άγιο Μεγαλομάρτυρα Μηνά τον Θαυματουργό πανηγυρίζει ο ομώνυμος Ιερός Ναός της Νάουσας,στον οποίο θησαυρίζεται τμήμα του Τιμίου Λειψάνου του Αγίου. Το απόγευμα της Δευτέρας 10 Νοεμβρίου, παραμονή της εορτής, τελέστηκε Πανηγυρικός Εσπερινός, χοροστατούντος του Πρωτοσύγκελου της Μητρόπολης μας π.Αθηναγόρα, ενώ σήμερα Τρίτη τελείται Θεία Λειτουργία. Στον Εσπερινό παραβρέθηκε ο περιφερειακός σύμβουλος κ.Θεόφιλος Τεληγιαννίδης.
Χρηματοδότηση του 2ου Μελέτειου Νηπιαγωγείου Βέροιας...
Το 2ο Νηπιαγωγείο Βέροιας Μελέτειο είναι το...