Όλα τα γενικά λύκεια, το ΕΠΑΛ και αρκετά γυμνάσια σχημάτισαν την πιο μαζική πορεία των τελευταίων χρόνων στο κέντρο της Βέροιας. Των χρόνων της αποχής και του καναπέ, παρά την κρίση και τις μεμονωμένες (και απομονωμένες) φωνές. Οι μαθητές είχαν το πρωινό της Δευτέρας πολλή ενέργεια και παλμό, παρά το ότι το αίτημα για το νέο σύστημα στην εκπαίδευση δεν φαντάζει και ο πιο χειροπιαστός λόγος διαμαρτυρίας. Τουλάχιστον είναι λόγος πολιτικός, όχι όπως μερικά φαιδρά αιτήματα του πρόσφατου παρελθόντος. Σε κάθε περίπτωση, ο Νοέμβριος και ο Δεκέμβριος στην παιδεία είναι περίοδος καταλήψεων … παραδοσιακά. Κι εμείς στη χώρα μας, κρατάμε κάθε είδους παραδόσεις.
Χρηματοδότηση του 2ου Μελέτειου Νηπιαγωγείου Βέροιας...
Το 2ο Νηπιαγωγείο Βέροιας Μελέτειο είναι το...