Παρουσία του ειδικού γραμματέα του υπουργείου Εργασίας κ. Πανταζή γιορτάστηκε στη Βέροια η επέτειος της 28ης Οκτωβρίου του 1940. Οι εκδηλώσεις ξεκίνησαν με την επίσημη δοξολογία και την κατάθεση στεφανιών στο ηρώο της Πλατείας Ρακτιβάν (φωτογραφία), κι έκλεισαν με την παρέλαση στην οδό Μητροπόλεως.
Χρηματοδότηση του 2ου Μελέτειου Νηπιαγωγείου Βέροιας...
Το 2ο Νηπιαγωγείο Βέροιας Μελέτειο είναι το...