Με κάθε μεγαλοπρέπεια και Εκκλησιαστική τάξη πανηγύρισε και φέτος η Ενορία του Αγίου Δημητρίου Ναούσης τη μνήμη του Αγίου Δημητρίου του Μυροβλήτου. Ιδιαίτερη τιμή για την πανήγυρη του Αγίου Δημητρίου η παρουσία του Μητροπολίτη Δράμας κ. Παύλου, ο οποίος μεγάλωσε και γαλουχήθηκε στην ενορία αυτή από μικρός. Κατά τη Θεία Λειτουργία μάλιστα, ο Μητροπολίτης κ. Παύλος δώρισε στην Ενορία, απότμημα Ιερού Λειψάνου του Οσίου Γεωργίου του εν Δράμα, ως αγιασμό και προστασία των Ενοριτών.
Χρηματοδότηση του 2ου Μελέτειου Νηπιαγωγείου Βέροιας...
Το 2ο Νηπιαγωγείο Βέροιας Μελέτειο είναι το...