Στην παρέλαση των 102ων ελευθερίων της Βέροιας έλαβε μέρος, με την υπέροχη παραδοσιακή φορεσιά του Μακεδονομάχου, ο λαϊκός ζωγράφος και καλλιτέχνης της Νάουσας, Τάκης Σκούπερ. Ο Τάκης, ένας σύγχρονος Θεόφιλος και Ματθαίος του 21ου αιώνα, κέρδισε τις εντυπώσεις με την φορεσιά και το παράστημα του, ως υπερτοπικός, πλέον, παρελαύνων φουστανελοφόρος!
Δύο ηλικιωμένοι πνίγηκαν προχθές σε παραλίες της...
Δυστυχώς συνεχίζει να ανεβαίνει ο αριθμός των θυμάτων...