Δείτε πλούσιο φωτορεπορτάζ από την παρέλαση της μαθητιώσας νεολαίας για τα 102α ελευθέρια της πόλης από τον τουρκικό ζυγό, στις 16 Οκτωβρίου 1912. Η παρέλαση ξεκίνησε με πολιτιστικούς και αθλητικούς συλλόγους, ακολούθησαν τα δημοτικά σχολεία, τα γυμνάσια, τα Γενικά και τα Επαγγελματικά Λύκεια, ενώ έκλεισε με τμήμα του Συστήματος Προσκόπων. Αργότερα θα σας δώσουμε και video.
Χρηματοδότηση του 2ου Μελέτειου Νηπιαγωγείου Βέροιας...
Το 2ο Νηπιαγωγείο Βέροιας Μελέτειο είναι το...