Με την καθιερωμένη μαθητική και στρατιωτική παρέλαση ενώπιον του υπουργού Μακεδονίας-Θράκης Γιώργου Ορφανού κορυφώθηκαν οι εκδηλώσεις επετείου απελευθέρωσης της Βέροιας την Πέμπτη 16 Οκτωβρίου. Την παρέλαση παρακολούθησαν επίσης ο δήμαρχος Κώστας Βοργιαζίδης, ο αντιπεριφερειάρχης Κώστας Καλαϊτζίδης, δημοτικοί και περιφερειακοί σύμβουλοι, εκπρόσωποι φορέων, στρατιωτικών αρχών και σωμάτων ασφαλείας και πλήθος κόσμου.
Χρηματοδότηση του 2ου Μελέτειου Νηπιαγωγείου Βέροιας...
Το 2ο Νηπιαγωγείο Βέροιας Μελέτειο είναι το...