Με θαυμασμό στάθηκε γκρουπ τουριστών που επισκέφθηκε την προηγούμενη βδομάδα την Βέροια, έξω από το Δημαρχείο, παρατηρώντας τα σημεία της αποκαλυφθείσας, επί δημαρχίας Χασιώτη, ρωμαϊκής Εγνατίας Οδού. Μόνο που η έλλειψη συντήρησης ήταν προφανής. Καλό θα είναι να υπάρξει καθαριότητα των τμημάτων του αρχαίου δρόμου από τους αρμόδιους και η ανάδειξη της ιστορίας του.
Δύο ηλικιωμένοι πνίγηκαν προχθές σε παραλίες της...
Δυστυχώς συνεχίζει να ανεβαίνει ο αριθμός των θυμάτων...