Μνήμες από την διπλή καραμπόλα του περσινού Ιανουαρίου έφερε στον νου η χθεσινή φονική καραμπόλα στην Εγνατία. Τότε είχε σημειωθεί λίγα χιλιόμετρα πιο μακριά, στον Πλάτανο Ημαθίας, με εμπλοκή συνολικά 27 αυτοκινήτων και απολογισμό μία 78χρονη νεκρή και 26 τραυματίες. Εκείνο το συμβάν είχε αποδοθεί στην πυκνή ομίχλη που επικρατούσε στην περιοχή.
Δύο ηλικιωμένοι πνίγηκαν προχθές σε παραλίες της...
Δυστυχώς συνεχίζει να ανεβαίνει ο αριθμός των θυμάτων...