Ξεκίνησε η νέα δικαστική περίοδος και ο χώρος πάρκινγκ του νέου δικαστικού μεγάρου Βέροιας παραμένει αδιαμόρφωτος. Με τις ισχυρές νεροποντές δημιουργούνται νεροφαγιές, όπως αυτή της φωτογραφίας μπροστά στην είσοδο του μεγάρου, που υποχρεώνει τους πολίτες να κάνουν «άλμα εις απλούν» για να φτάσουν στο σκαλοπάτι. Ας το δει το πρόβλημα η αρμόδια υπηρεσία, γιατί υπάρχουν και πολύ ηλικιωμένα άτομα που πηγαίνουν στα δικαστήρια.
Δύο ηλικιωμένοι πνίγηκαν προχθές σε παραλίες της...
Δυστυχώς συνεχίζει να ανεβαίνει ο αριθμός των θυμάτων...