Από τη φύση του εξωστρεφής και ευγενικός ο βουλευτής Ημαθίας κ.Λάζαρος Τσαβδαρίδης, διατηρεί φιλικές επαφές με τους συναδέλφους του στη Βουλή και φυσικά με τα κυβερνητικά στελέχη, σε όλα τα κλιμάκια. Η θετική του αύρα άλλωστε φαίνεται στις φωτογραφίες που δημοσίευσε στο προφίλ του στο facebook, με τον Υπουργό Εθνικής Άμυνας και άμεσο συνεργάτη του (ο Λάζαρος είναι πρόεδρος της Επιτροπής Άμυνας και Εξωτερικών Υποθέσεων της Βουλής) κ. Δημήτρη Αβραμόπουλο, καθώς και με τον υπουργό Προστασίας του Πολίτη κ. Βασίλη Κικίλια.
Στήριξη στην Κάμαλα Χάρις από τον Τζορτζ Κλούνεϊ
Ένας από τους σημαντικότερους υποστηρικτές του...