Με ένα δίχρωμο ραφ-λευκό σύνολο εμφανίστηκε στην ορκωμοσία του νέου δημοτικού συμβουλίου Βέροιας, η απαστράπτουσα Χριστίνα Γαϊτάνου,η οποία ορκίστηκε ακουμπώντας το χέρι της στην πλάτη του Κώστα Βοργιαζίδη,προφανώς για να κάνει..."πλάτες" στο δύσκολο έργο που περιμένει τον δήμαρχο Βέροιας! Η απαστράπτουσα Χριστίνα δικαίως κέρδισε την παρομοίωση της με την Μελίνα Μερκούρη,αφού τον έχει τον...αέρα της επικοινωνίας,διατί να το κρύψωμεν άλλωστε! Καλή θητεία, για δεύτερη συνεχόμενη φορά,Χριστίνα!
Δύο ηλικιωμένοι πνίγηκαν προχθές σε παραλίες της...
Δυστυχώς συνεχίζει να ανεβαίνει ο αριθμός των θυμάτων...