Την πρώτη εκλεγμένη σύμβουλο της ‘Δύναμης Πολιτών’ στη Δημοτική Κοινότητα Βέροιας Συρμούλα Τζήμα Τόπη διακρίναμε το Σάββατο ανάμεσα στα μέλη της κριτικής επιτροπής του διαγωνισμού παραδοσιακής πίτας στο Σέλι από τον Τ.Ο.Σ. Όπως μάθαμε, μάλιστα, ήταν η πρώτη της συμμετοχή στην επιτροπή. Εξ ου και η γενναιοδωρία της στις διαγωνιζόμενες, με τη Συρμούλα να μοιράζει αφειδώς ‘πεντάρια’, που ήταν ο ανώτερος βαθμός!
Δύο ηλικιωμένοι πνίγηκαν προχθές σε παραλίες της...
Δυστυχώς συνεχίζει να ανεβαίνει ο αριθμός των θυμάτων...