Το Αγροτικό Κίνημα Ελλάδος συμμετέχει με 50μελή αποστολή στην 1η διεθνή εκδήλωση ελληνοσερβικής φιλίας και αδελφοποίησης, που θα πραγματοποιηθεί στη σερβική πόλη Bela Palanka, στις 4, 5 και 6 Ιουλίου. Στην αποστολή συμμετέχουν ο Λαογραφικός Όμιλος Μελίκης και Περιχώρων και ο πολιτιστικός σύλλογος Μονοσπίτων \"η Αγία Μαύρα\" με παραδοσιακούς χορούς της περιοχής τους, καθώς και η Ναουσαία ερμηνευτής - συνθέτης Λένα Σερδαρίδου με το έργο της \"άκρως ποιοτικόν\" για φωνή και κιθάρα. Η εκδήλωση αυτή είναι μία πρωτοβουλία του Αγροτικού Κινήματος για τη δημιουργία πολιτιστικών σχέσεων μεταξύ συλλόγων της Μακεδονίας και της Σερβίας.
Η Κατερίνα Λιόλιου στο θέατρο Άλσους "Μελίνα...
Η Κατερίνα Λιόλιου μετά από έναν συναρπαστικό...