Την δροσιά της “Εληάς” επέλεξαν για να πιουν τον καφέ τους ο νέος υπουργός Μακεδονίας-Θράκης κ. Γιώργος Ορφανός με τους τρεις βουλευτές της Ημαθίας κ.κ. Τσαβδαρίδη, Βεσυρόπουλο και Μπατσαρά και τον νέο αντιπεριφερειάρχη κ. Καλαϊτζίδη, αμέσως μετά την εκδήλωση στην Σχολή της ΕΛ.ΑΣ. την Παρασκευή στη Βέροια. Η συζήτηση έγινε σε θερμό κλίμα, ενώ οι βουλευτές ευχήθηκαν το “καλορίζικος” τόσο στον υπουργό, όσο και στον αντιπεριφερειάρχη.
Δύο ηλικιωμένοι πνίγηκαν προχθές σε παραλίες της...
Δυστυχώς συνεχίζει να ανεβαίνει ο αριθμός των θυμάτων...