Η σύντομη περιοδεία στην Κρήτη εξελίσσεται υπέροχα, σύμφωνα με σύντομο σχόλιο του βουλευτή Κώστα Γιοβανόπουλου και της Χρυσούλας Γιαταγάνα. «Χθες Χανιά, σήμερα Ρέθυμνο, αύριο Ηράκλειο. Περπατάμε και κηρύττουμε, την Άλλη οδό: των εντίμων, των μαχητών, των πατριωτών. Κείνων που δεν τους ενώνει η μοιρασιά μα ο Σκοπός, όχι το γκρι παρελθόν μα το θυμαρίσιο μέλλον των γενεών», αναφέρει το σχόλιο.
50 χρόνια σήμερα, από την πτώση της χούντας και την...
-Στις 2.00 το πρωί της 24ης Ιουλίου επιστρέφει ο...