Τη Δευτέρα 2 Ιουνίου 4ετείς σπουδαστές της Στρατιωτικής Σχολής Ευελπίδων, στα πλαίσια του εκπαιδευτικού τους ταξιδιού, πραγματοποίησαν εκπαιδευτική επίσκεψη στην έδρα της Ι Μεραρχίας Πεζικού, στο Στρατόπεδο «ΚΑΠΕΤΑΝ ΑΜΥΝΤΑ» στη Βέροια. Στους Ευέλπιδες, τους οποίους συνόδευε ο Διοικητής και Αξιωματικοί της Σχολής, έγινε ενημέρωση επί επιχειρησιακών θεμάτων της Ι Μεραρχίας.
50 χρόνια σήμερα, από την πτώση της χούντας και την...
-Στις 2.00 το πρωί της 24ης Ιουλίου επιστρέφει ο...