Ουρές στα ΚΕΠ και τα ΚΕΑ την Πέμπτη, τελευταία μέρα για τη διαδικασία των barcodesτων αγροτών των δηλώσεων ΟΣΔΕ. Με τους αγρότες να περιφέρονται από τη μία υπηρεσία στην άλλη, πολλές φορές διανύοντας χιλιόμετρα, και να χάνουν εργατοώρες για μια απλή υπογραφή. Κι όμως μια απλή σκέψη συνεργασίας μεταξύ των δύο κέντρων εξυπηρέτησης, πολιτών και αγροτών, θα εξυπηρετούσε. Ωστόσο δεν το σκέφτηκε κανείς…
Δύο ηλικιωμένοι πνίγηκαν προχθές σε παραλίες της...
Δυστυχώς συνεχίζει να ανεβαίνει ο αριθμός των θυμάτων...