Τη μαγεία του γάργαρου νερού και του επιβλητικού πράσινου παντού απολαμβάνουν οι νεαρές φυσιολάτρισσες της φωτογραφίας μας. Ενσταντανέ από τον χώρο της Σχολής Αριστοτέλους ανήμερα της Πρωτομαγιάς, εκεί όπου φύση και ιστορία συναντούν την ανθρώπινη ύπαρξη και την αιχμαλωτίζουν. Φέρνοντας στον νου φυσικό και ανθρώπινο μεγαλείο, σε καιρούς που υπάρχει έλλειψη και ανάγκη.
Δύο ηλικιωμένοι πνίγηκαν προχθές σε παραλίες της...
Δυστυχώς συνεχίζει να ανεβαίνει ο αριθμός των θυμάτων...