Σε εκπροσώπους φορέων από την Ημαθία μίλησε το απόγευμα του Σαββάτου στην Ελιά η υποψήφια ευρωβουλευτής με την ‘Ελιά’ πρώην υπουργός Κατερίνα Μπατζελή. Παρούσα στην εκδήλωση η υποψήφια αντιπεριφερειάρχης Κ. Μακεδονίας με τη Νιόβη Παυλίδου Δήμητρα Ζησέκα, καθώς επίσης η δήμαρχος Βέροιας Χαρούλα Ουσουλτζόγλου, ο αντιδήμαρχος και υποψήφιος δήμαρχος Κώστας Βοργιαζίδης, ο πρόεδρος του Επιμελητηρίου, εκπρόσωποι της Κοινοπραξίας, των Αγροτικών Συλλόγων Βέροιας, Νάουσας, Αλεξάνδρειας και Ομάδων Παραγωγών, οι δημοτικοί σύμβουλοι Χρήστος Κούτρας, Γιώργος Μιχαηλίδης και Μιχάλης Σουμελίδης, ο πρόεδρος του NIFFκαι υποψήφιος δήμαρχος Νάουσας Νίκος Κουτσογιάννης κ.ά.
Από το Γραφείο Κτηνιατρικής της Π.Ε. Ημαθίας: Ενημέρωση...
Στις 11 Ιουλίου 2024, επιβεβαιώθηκε η παρουσία του ιού της...