Αυγομαχίες είχαμε τη δεύτερη μέρα του Πάσχα και στον Διαβατό, με πολύν κόσμο να παίρνει μέρος από το χωριό αλλά και γειτονικά χωριά στην πλατεία. Οι κάτοικοι του Διαβατού τήρησαν το έθιμο και αντάλλαξαν θερμές ευχές, διασκεδάζοντας όπως κάθε χρόνο με τα παθήματα αυτών που διατυμπάνιζαν ότι έχουν το πιο γερό αυγό, ωστόσο έχαναν από τους πρώτους!
Δύο ηλικιωμένοι πνίγηκαν προχθές σε παραλίες της...
Δυστυχώς συνεχίζει να ανεβαίνει ο αριθμός των θυμάτων...