Σε κλίμα κατάνυξης τελέστηκε το βράδυ της Μ. Παρασκευής η ακολουθία του Επιταφίου στον μητροπολιτικό ιερό ναό αγίων πρωτοκορυφαίων αποστόλων Πέτρου και Παύλου Βεροίας. Ακολούθησε περιφορά σε κεντρικούς δρόμους της Βέροιας με τη συνοδεία της μπάντας του δήμου Βέροιας. Έξω από το δημαρχείο είχαμε συνάντηση Επιταφίων τριών ενοριών.
Από το Γραφείο Κτηνιατρικής της Π.Ε. Ημαθίας: Ενημέρωση...
Στις 11 Ιουλίου 2024, επιβεβαιώθηκε η παρουσία του ιού της...