Μέσα στο πλούσιο δάσος του χωριού και με... κοντομάνικα έγινε η φετινή γιορτή κάστανου στο Φυτειά, στο πλαίσιο των "Τσορνοβίτικων". Πολύς κόσμος, επίσημοι και μη, βρέθηκαν την Κυριακή στο χωριό και δοκίμασαν τα πεντανόστιμα κάστανα του Βερμίου, με τσίπουρο, κρασί και πολύ παραδοσιακή μουσική. Δείτε τις φωτογραφίες!
Αποστολή του Λυκείου των Ελληνίδων Βέροιας στη...
Μια ομάδα από χορευτές και φίλους του Λυκείου των ...