Να συμμετάσχουν μαζικά στην απεργία της Τετάρτης 9 Απριλίου καλεί τους δημοσίους υπαλλήλους το νομαρχιακό τμήμα Ημαθίας της ΑΔΕΔΥ, καθώς και σε αγωνιστική συγκέντρωση την ίδια μέρα στις 10.30 π.μ. στην πλατεία Δημαρχείου Βέροιας, «για την ανατροπή της πολιτικής των απολύσεων, της ανεργίας, της συρρίκνωσης των δημοσίων – κοινωνικών αγαθών και των ιδιωτικοποιήσεων», όπως αναφέρεται σε σχετική ανακοίνωση.
Έκτακτη διακοπή νερού, λόγω βλάβης από τις εργασίες...
Η Δημοτική Επιχείρηση Ύδρευσης Αποχέτευσης Βέροιας...