Με πρωτοβουλία του Δ.Σ. του Δικηγορικού Συλλόγου Βέροιας πραγματοποιήθηκε συνάντηση εκπροσώπων ελευθέρων επαγγελματιών στα γραφεία του συλλόγου στην πλατεία Ωρολογίου το πρωί της Τρίτης 5 Δεκεμβρίου. Ο πρόεδρος του Δ.Σ.Β. Στέργιος Σουροβίκης και τα μέλη του Δ.Σ. υποδέχθηκαν τον πρόεδρο των Επαγγελματοβιοτεχνών και αντιδήμαρχο Λάζαρο Ασλανίδη, την πρόεδρο του Εμπορικού Συλλόγου Βέροιας Αθηνά Πλιάτσικα-Τσιπουρίδου, την πρόεδρο και τον αντιπρόεδρο του οδοντιατρικού συλλόγου Ημαθίας Αλίκη Καλοϊδου και Ιωάννης Λεονταράκης. Η συνάντηση έγινε στα πλαίσια σχεδιασμού κοινής δράσης και ενεργειών απέναντι στο φορολογικό νομοσχέδιο
Ένα ψηφιακό μπλακ άουτ από την Microsoft κλόνισε τον...
Παγκόσμιο «χάος» χθες σε αεροδρόμια, τράπεζες και...