Κι ενώ σ’ όλες τις σύγχρονες πόλεις το πράσινο αυξάνεται, ενσυνειδήτως, στη Βέροια, το γκρίζο και το τσιμέντο επιμένει ακόμα σε πολλά σημεία. Όπως φαίνεται αυτό θα επιβαρύνει και κλιματολογικά την πόλη, αφού το τσιμέντο ανεβάζει τουλάχιστον κατά 2 βαθμούς, όπως επισημαίνουν αναγνώστες μας, τη θερμοκρασία στις πόλεις…
ΕΛΣΤΑΤ: Κατά 10,3% αυξήθηκαν τα θανατηφόρα τροχαία τον...
Γεμάτο το αστυνομικό δελτίο τις τελευταίες ημέρες με...